Українці вважають, що протистояти ворогу допомагає ефективність ЗСУ та міжнародна підтримка

Про це розповіла експертка Національної платформи стійкості та згуртованості Юлія Каплан під час презентації соціологічного дослідження, проведеного групою «Рейтинг» на замовлення Національної платформи. 

Відповідаючи на питання про те, що допомагає протистояти ворогові, учасники дослідження насамперед назвали ефективність ЗСУ та міжнародну підтримку. Але також дуже важливим чинником є гордість за свою приналежність до української держави. Як сказав один з респондентів, “українці нарешті повірили в себе”.

Навпаки заважає опору неспівставність ресурсів України і росії, нерішучість міжнародних партнерів, внутрішньополітична боротьба та корупція (особливо – в Міноборони та місцевій владі). Також згадувалися проросійські настрої та колаборації, причому не лише на тимчасово окупованих, але й на підконтрольних територіях. 

На думку респондентів, сьогодні основою консолідації суспільства є протистояння зовнішньому ворогу. Але у майбутньому українців може згуртувати єдина та прийнятна політика відновлення країни в різних сферах. Вона повинна бути прозорою, зрозумілою, підзвітною та інклюзивною. 

Також вагомий фактор стійкості у майбутньому – розвиток та посилення громадянського суспільства. Воно теж має стати більш прозорим. Зокрема, зараз людям не вистачає відкритої інформації про те, хто з ГО чим займається, аби долучитися до них або звернутися по допомогу. 

Нагадаємо, 82% українців вважають ЗСУ найефективнішою інституцією. Президента України вважають найбільш ефективним 68%, волонтерів – 59%. Інші інституції оцінюють як найбільш ефективні значно менше опитаних.