Можливо, будуть різні шляхи для отримання Україною безпекових гарантій 

Про це зазначив Аналітик Стокгольмського центру вивчення Східної Європи Шведського інституту міжнародних відносин Андреас Умланд під час дискусії “Україна перед обличчям зовнішніх викликів”, організованої Національною платформою стійкості та згуртованості.

Він нагадав, що до 2014 року Україна сповідувала багатовекторну політику, яку можна назвати “зигзаговою”. Після 2014 року ця політика стала одновекторною, з орієнтацією на Захід. А наразі її можна охарактеризувати як еклектичну. 

“Одновекторність залишається, Україна отримала статус кандидата члена в ЄС – це великий крок вперед. Але, боюся, що зараз ця західна інтеграція для України стала складнішою. Принаймні, що стосується членства в НАТО”, – таку думку висловив експерт. 

Відтак не виключено що Україна намагатиметься отримати безпекові гарантії шляхом членства у різних союзах. Також можливо США розглянуть питання безпекових гарантій для України на кшталт тих, які вона надала Південній Кореї у свій час. 

Андреас Умланд переконаний, що Україні варто просувати певні меседжі у світі. Так, у фокусі обговорення війни має бути захист демократії, свободи, прав людини. А наміри росії слід трактувати як експансію (розширення територій). При чому зараз агресор воює не з українською державою, а з українською нацією.