Конфлікт в громадах легше стишувати на початкових стадіях, а не чекати поки він розгориться, – Наталія Безхлібна 

Таку думку висловила медіаторка, фасилітаторка діалогів, координаторка компоненту з роботи мобільних команд Наталія Безхлібна під час презентації методичного посібника “Як працювати з конфліктами в громадах у часи війни”. 

Вона нагадала, що головним завданням мобільних команд була організація роботи медіаторів та психологів для виявлення точок конфліктного напруження в місцях перебування переселенців. 

Загалом за шість місяців роботи мобільні команди охопили понад 190 локацій (шелтери, гуманітарні штаби, волонтерські центри) у чотирьох містах – це Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Чернівці. 

“Мобільні команди приходили з допомогою, а не перевіркою. Вони спостерігали, намагалися виявити конфлікти на ранніх стадіях, займалися освітніми заходами, проводили консультації, забезпечували постконфліктний супровід”, – зазначила Наталія Безхлібна. 

За її словами, мобільні команди розглядали кожну локацію як систему, з якою необхідно налагодити контакт і зрозуміти чим мобільні команд можуть бути корисними. Вони також працювали з представниками приймаючих громад.

У методичному посібнику “Як працювати з конфліктами в громадах у часи війни” описано низку кейсів. 

Один з них стався в Івано-Франківську, де виникло непорозуміння між ВПО та адміністрацією гуртожитку через різке підвищення оплати за житло. Мобільна команда допомогла обом сторонам висловитися, почути аргументи і знайти відповіді на ключові питання. Таким чином конфлікт вдалося залагодити. 

Під час презентації методичного посібника його автори повідомили, що сама модель роботи мобільних команд показала себе дієвою – як для покращення соціально-комунікативного, емоційного благополуччя локацій, так і допомоги в посиленні стійкості та соціальної згуртованості громад.

Зі змістом посібника “Як працювати з конфліктами в громадах у часи війни”, його висновками та рекомендаціями можна ознайомитися на сайті Національної платформи стійкості та згуртованості, яка підтримала ідею створення та роботи мобільних команд у різних українських громадах.